Шановні користувачі!

Пропонуємо Вам ознайомитись з повною версію історико-краєзнавчий екскурс «Дихає давниною сиве Поділля» 

 

У 2016 році виповнюється 25 років Незалежності України і з нагоди цього в нашому Дарницькому районі започатковано Проект «Україна від подиху століть до сьогодення». Поряд із сучасними адміністративно-територіальними одиницями України існують її історичні землі – різні за величиною і без чітких меж краї. У минулому вони були окремими державними утвореннями чи адміністративними одиницями, територіями оборонного призначення або нового господарського освоєння.   

Детальніше: 1. Історико-краєзнавчий екскурс «Дихає давниною сиве Поділля»

Шановні користувачі!

Пропонуємо Вам ознайомитись з презентацією «Дихає давниною сиве Поділля» в рамках проекту «Україна: від подиху століть до сьогодення».

 

Шановні користувачі!

Пропонуємо Вам ознайомитись з книжковою виставкою «Поділля – оповитий легендами край»

 

У давнину для своїх поселень люди вибирали узвишшя поблизу водойм, обносили їх високими дерев’яними стінами. Неспокійні були часи. Запросто сусід міг напасти на сусіда й відібрати, скажімо урожай.  Та й захожі розбійники завдавали неабияких  клопотів. Набіги ворогів змушували людей зводити неподалік  великих поселень укріплення, за якими під час набігів ховалися не лише жителі міста-фортеці, але й жителі довколишніх поселень. У зв’язку з постійною військовою загрозою розвивалося оборонне будівництво, тож майже кожне місто мало замок, який був обнесений стінами та ровом з водою. Найбільше збереглося замків і фортець на півдні та заході, зокрема на Поділлі.  

Детальніше: 4. «Перлини Поділля – замки та фортеці»

Шановні користувачі!

Пропонуємо Вам ознайомитись з презентацією «Перлини Поділля – замки та фортеці» в рамках проекту «Україна: від подиху століть до сьогодення».